Oleje naturalne są bardzo często spotykane w kosmetyce. Nic dziwnego, gdyż ich niezwykłe właściwości potrafią poprawić wygląd naszych włosów czy skóry. Jednym z popularnych olejków naturalnych stał się olej lniany tłoczony na zimno. Co warto o nim wiedzieć i jak go prawidłowo stosować?

Co warto wiedzieć o oleju lnianym?

Cenne właściwości oleju lnianego są nam wszystkim znane. Obecnie pozyskiwany jest z nasion lnu, najczęściej tłoczony na zimno, gdyż w ten sposób zachowuje jak najwięcej składników odżywczych. Jest to jedyny olej roślinny, który zawiera tak dużą ilość kwasów tłuszczowych Omega 3, które pozytywne oddziałują na nasz układ krążenia. Dodatkowo potwierdzone zostało, że regularne spożywanie oleju lnianego pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu w naszej krwi, co pozytywnie oddziałuje na układ krążenia. Wspaniałe właściwości oleju lnianego wykorzystywane są również przez kobiety, którym zależy na zdrowych i pięknych włosach. Jest to bowiem świetny produkt, który sprawdza się podczas olejowania włosów. Jego działanie wpływa również na poprawę wyglądu naszej skóry.

Jak stosować olej lniany?

Olej lniany ma wiele zastosowań, jednak należy podkreślić, że nie można używać go do smażenia potraw. Jednak będzie wspaniale nadawał się do różnych sałatek czy innych dań. Gdy decydujemy się na zakup oleju lnianego, warto pamiętać, iż należy stosować go tylko na zimno, gdyż wyższa temperatura powoduje, że cenne kwasy omega 3 tracą swoją wartość. Olej lniany warto kupować w mniejszych opakowaniach, gdyż po otwarciu powinniśmy zużyć go w ciągu 3 dni. Jeśli chcemy włączyć olej do naszej diety, pamiętajmy, aby trzymać się określonej dziennej dawki i nie używać go w nadmiernych ilościach. Szacuje się, że optymalną dawką olejku lnianego jest 1 łyżka stołowa dziennie.

O niezwykłych właściwościach oleju lnianego warto się przekonać. Spożywany regularnie z pewnością przyniesie zadowalające efekty i wpłynie pozytywne na nasz układ krążenia. Również wykorzystywany w kosmetyce będzie pomocny podczas pielęgnacji skóry i włosów. 

One thought on “Wszystko, co musisz wiedzieć o oleju lnianym”

  1. Oleje obecnie stają się coraz bardziej popularne. Zarówno jako dodatek do diety i w kosmetologii. Ciekawym rozwiązaniem są też nasiona marihuany. Np. na mrseed.pl/pol_m_Waporyzatory-152.html można również zakupić różne akcesoria, które mogą nam być pomocne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.