jaki inhalator kupić

Zakup dobrego inhalatora to bardzo ważna rzecz, aby urządzenie działało prawidłowo i było w stanie pomóc. Szczególnie rodzice powinni przyłożyć do tego sporą wagę, jeśli kupują inhalator dla swojego dziecka. W tym artykule podpowiadamy, jaki inhalator kupić.

Najważniejszym parametrem dla wybierających powinna być wielkość wytwarzanych cząsteczek. Oczywiście z pomocą inhalatorów podaje się dziecku różne leki, ale też sól fizjologiczną, aby poprawić pracę górnych i dolnych dróg oddechowych, np. przy dolegliwościach związanych z astmą. Wielkość cząsteczek ma wpływ na to, w którym konkretnie miejscu wchłonięty zostanie podawany lek. Jeżeli będzie to wartość > 8 μm to lek będzie wchłaniany przez nos lub gardło, a wartość mieszcząca się w granicach 0,5 – 3 μm oznacza wchłanianie się leku w pęcherzykach płucnych.

Czas inhalacji

Czas inhalacji jest także bardzo ważny, ponieważ małe dzieci nie lubią często przechodzić tego procesu i trzeba się skupić na tym, aby inhalacja była skuteczna, ale trwała jak najkrócej. Oczywiście należy zdawać sobie jednak sprawę z tego, że najskuteczniejsza inhalacja w przypadku dzieci, to ta najpowolniejsza. Warto więc przekonać swoje dziecko do takiego urządzenia. Najlepszym zakupem będzie inhalator z wbudowaną regulowaną intensywnością pracy, co znacznie ułatwi jego obsługę przez rodziców, gdy dziecko stanie się markotne.

Długość pracy inhalatora

Przy zakupie inhalatora warto skupić się także na takich czynnikach jak:

  • długość ciągłej pracy,
  • głośność działania,
  • możliwość zakupu dodatkowych akcesoriów.

Długość ciągłej pracy to bardzo ważna kwestia, gdyż niektóre inhalatory dla dzieci, ale też dla dorosłych mogą działać np. przez 15 minut, a po tym czasie muszą zostać na kilka minut wyłączone. Nie będzie to zbyt opłacalna inwestycja, więc lepiej poszukać urządzenia, które będzie mogło pracować non stop przez co najmniej kilkadziesiąt minut. Inhalator, a raczej kompresor nie powinien głośno hałasować, ponieważ może to przeszkadzać w inhalacji dziecka. Ważne jest też to, aby do wybranego inhalatora można było bez przeszkód dokupić różne akcesoria, takie jak ustniki, czy też maseczki. Sprzęt medyczny, jakim są inhalatory dostępny jest w sklepach medycznych i aptekach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.