Pielęgnacja olejami staje się coraz popularniejsza. Głównie dlatego, że mają dobroczynne właściwości. Jeśli zależy Ci na naturalnej pielęgnacji skóry. To pielęgnacja twarzy olejami będzie idealnym wyborem. W naszym artykule przedstawimy Ci rodzaje olejów, jakie watro zastosować do OCM.

Pielęgnacja skóry olejami — kilka porad

Pielęgnacja OCM jest coraz bardziej polecana od dłuższego czasu. Jednak warto wiedzieć jak pielęgnacje olejami wykonywać. Na początku efekty nie zawsze są spektakularne. Jednak po kilku tygodniach stosowania tej metody można zauważyć spore zmiany. Dodatkowym plusem tej pielęgnacji jest to, że jest tania. Do wykonywania zabiegów można wykorzystywać oliwę z oliwek czy olej lniany. Oleje wystarczają na długo. I można wykorzystywać je równocześnie w kuchni.

Zaletą olejów jest to, że posiadają dużo zawartość kwasów tuszowych, witamin. Również przeciwutleniaczy i związków mineralnych. Są uniwersalne i sprawdzają się do każdego typu cery.

Przez pielęgnacje OCM dostarczamy skórze niezbędnych składników odżywczych. Które łagodzą podrażnienia, nawilżają. Odżywiają i pomagają w leczeniu problemów skórnych. Ogromną zaletą jest to, że oleje nie uczulają. Jednak warto przed zastosowaniem wykonać próbę uczuleniową dla bezpieczeństwa.

Pielęgnacja twarzy olejami jest zalecana przy trądziku.

Na co należy zwrócić uwagę przy OCM?

Zanim rozpoczniemy pielęgnacje OCM, warto zapoznać się z właściwościami olejów. Tylko odpowiednio dobrany produkty zapewni skuteczność. Na początku wato sprawdzić podział olejów do pielęgnacji. Dzielą się na:

  • Schnące — te oleje szybko się wchłaniają. I nie pozostawiają na skórze tłustego filmu. Do tej grupy zaliczamy: olej lniany, z dzikiej róży, wiesiołka, ogórecznika, czarnuszki, konopny.
  • Półschnące — są lekkie i mają lekką konsystencję. Nie pozostawiają skóry tłustej. Taki ojej to: olej ze słodkich migdałów, arganowy, sezamowy czy słonecznikowy.
  • Nieschnące — oleje, które bardzo długo się wchłaniają i pozostawiają tłusty film. Jednak intensywnie nawilżają i odżywiają. Takim olejem jest olej z awokado, kokosowy, pestek dyni i znana nam oliwa z oliwek.

Jaki olej do pielęgnacji wybrać?

Nierafinowane i tłoczone na zimno. Te produkty są wysokiej jakości. Ponieważ nie zostały poddane obróbce i oczyszczaniu. I to te zawierają cenne składniki odżywcze. Są przeciwnością olejów rafinowanych, które lepiej unikać. Najważniejsze są właściwości, przy wyborze sprawdź, jakie ma zastosowanie. Olej wybierz w zależności od typu swojej skóry. Pielęgnacja cery trądzikowej olejami jest polecana przez dermatologów.

Ciekawym rozwiązaniem i polecanym jest również pielęgnacja włosów olejami. Tu jednak również należy olej dopasować do rodzajów włosów.

One thought on “Pielęgnacja olejami — metoda ocm — porady”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *